Nexans Euromold

Euromold orta ve yüksek gerilim enerji dağıtımı için kullanılan prefabrik kablo aksesuarları alanında uzman bir tasarımcı, üretici ve distribütördür. Euromold yer altı kabloları için çeşitli aksesuarlar sunar. Bunlar: kablolar için ön kalıplı EPDM kauçuk başlıklar ve transformatörler ile anahtarlama donanımı için epoksi buşing'lerin yanı sıra 12-24-36-42 kV arası çeşitli soğuk uygulama, ısı büzüşmeli, sıkı geçme silikon başlıklar ve bağlantılardır. Euromold aynı zamanda Nexans grubunun yüksek gerilim aksesuarları için elektrik malzemeleri üretir.

Uluslararası Standartlar

Euromold'un kalite taahhüdü 1992 yılından beri ISO 9001 sertifikası ile ispatlanmaktadır. Tüm ürünlerimiz CENELEC HD 629.1, CENELEC EN 50180, IEC 60137, IEC 60502-4 gibi uluslararası standartlara veya ülkeye özgü şartnamelere uygundur. Resmi sertifikalar ürünlerimizin uygunluğunu kanıtlar. Euromold test alanlarında mevcut veya yeni ürünlerde sürekli olarak uzun süreli testler yapılır.

2000 yılı Haziran ayından bu yana, Euromold'un bağımsız ve akredite ELAB laboratuarı, uluslararası standartlar olan HD 623 ve HD 629 doğrultusunda, alçak ve orta gerilim kablo aksesuarlarının elektrik testlerini yapmaktadır.